Aquaponie

Aquaponie v praxi

Stále více lidí začíná žít zdravým životním stylem a proto je volba eko-farmaření v aqaponickém boxu to nejjednodušší jak mít pod kontrolou svou eko-potravu. Aquaponický box je estetický, ale i praktický (tzn. vlastní zahrádka v uzavřeném prostoru)

 "To pravé pro vyjádření vaší osobnosti a podporu zdravého životního stylu". 

  • Aquaponie je symbiotický systém pro pěstování čerstvé zeleniny a chov ryb. Její princip spočívá v hnojení zeleniny pomocí rybích výkalů. Jedná se o návrat k tradičnímu zemědělství jak jej moc  neznáme. Místo syntetické chemie používá k hnojení čistě jen rybí splašky, čímž drží náklady na provoz aquaponie opravdu nízko. Jediné o co se musíte starat je chov ryb a jejich krmení. Zbytek obstará důmyslný systém cirkulace vody a živin. Znečištěná voda z ryb protéká kořeny rostlin, které si vezmou nejdůležitější látky pro svůj správný a zdravý růst, a vyčištěná voda putuje zpět do nádrže s rybami, tím se vytváří i přirozené mikroklima pro rychlý růst ryb.

Výzkumem aquaponie se zabýváme již 14 let. Na naše aquaponické boxy i jiné aquaponické bio-farmaření se můžete přijít podívat k nám do Jankovic. Rádi vám ukážeme různé metody extenzivního i intenzivního pěstování bez přidané chemie. Poradíme a vysvětlíme vám jak aqaponie funguje i jak správně začít.

Se svými dotazy se kdykoliv obraťte na našeho odborníka v aquakulturách na tel. 723 479 913 nebo nám napište na tomas.jankovice@seznam.cz